مدیریت سایت
اگر نیاز به استخدام ادمین سایت (site admin) یا ادمین سایت دارید، حتما جدول تعرفه ادمین سایت و شرح خدمات وظایف ادمین سایت را در این صفحه مطالعه کنید. هر سایتی پس از طراحی نیاز به پشتیبانی و تولید محتوا دارد. بعد از طراحی سایت نیاز به یک پشتیبان سایت دارید. اما برای ادمین سایت یا همان مدیر سایت می توان وظایف مختلفی تعریف کرد. هزینه ادمین سایت بر اساس همین وظایف تعیین می شود. هزینه ادمین سایت وردپرسی در سفیرپرشیا به صرفه است و از ماهیانه 2,000,000 تومان شروع می شود. هزینه مدیریت سایت در پنتازوم منصفانه است. قیمت ادمین سایت یک نرخ کاملا مشخص ندارد و بستگی به توانایی های ادمین و تعداد کاری دارد که بر عهده ی او می باشد. ما در پنتازوم تمامی جوانب نگهداری یک سایت را سنجیده ایم و طبق بسته های پیشنهادی زیر به شما خدمات ادمین سایت ارائه می کنیم. برای اینکه سایت عملکرد درستی داشته باشد، در این موارد نیاز به ادمین دارید:

 

ادمین تولید محتوا (محصول و مقاله)
ادمین فنی سایت (بروزرسانی سایت و افزونه ها و ..)
ادمین سئو سایت (تعیین عناوین محتوا، اصلاح ساختار لینکسازی داخلی و…)
حقوق ادمین سایت بستگی به تعداد فعالیت های او روی وبسایت شما دارد. همانطور که گفتیم برای نگهداری یک وبسایت نیاز به ادمین های مختلف با حوزه تخصص های متفاوت دارید، توصیه می کنیم برای اینکه خیالتان از بابت کیفیت کار راحت باشد به جای اینکه ادمین های مختلف داشته باشید یا یک ادمین سایت استخدام کنید که تنها به یک حوزه مسلط است، از پکیج ادمین سایت سفیرپرشیا استفاده کنید. هزینه مدیریت سایت با توجه به نوع و تعداد درخواست های شما متفاوت است.

 

 

 

 

مزیت برون سپاری ادمین سایت

خدمات پشتیبانی سایت در پکیج های ادمین سایت شامل تولید محتوا، رفع اشکالات متداول، انجام تغییرات لازم در ظاهر سایت با توجه به امکانات قالب وردپرس (در صورتی که درخواست ادمین سایت وردپرس داشته باشید) شما و در نهایت ارائه یک برنامه کامل برای نگهداری از سایت است.

یکی از مزیت های استفاده از خدمات شرکتی برای مدیریت و ادمینی سایت این است که نیاز به صرف هزینه برای استخدام چندین نیروی پشتیبان سایت در بخش های مختلف ندارید. زیرا همانطور که اشاره کردیم، ادمینی سایت شامل بخش های مختلفی (تولید محتوا، فنی، درج محتوا، سئو و… ) می شود.

اگر تصمیم به استخدام نیرو در تمامی این بخش ها نداشته باشید و بخواهید این کار را به یک نفر ادمین سایت بسپارید، قطعا نتیجه دلخواه را نمی گیرید. زیرا تمامی این وظایف در حیطه تخصصی یک فرد نمی گنجد. اما استفاده از خدمات ادمین سایت که از سمت شرکت ها (مثل پنتازوم) ارائه می شود، متفاوت است.

شرکت های تولید محتوا و سئو سایت با توجه به این که تعداد پروژه زیادی در دست دارند، برای هر بخش یک نفر را در مجموعه استخدام کرده اند. استفاده از این روش مزیت های مختلف دارد. از جمله اینکه :

 • چندین متخصص روی وبسایت شما فعالیت می کنند. هر شخص در حوزه کاری خودش نیازمندی وبسایت شما را رفع می کند. بنابراین کار تخصصی و با کیفیت تری ارائه می شود.
 • هزینه پرداختی در این روش بسیار به صرفه تر است.
 • ادمین سایت هم چنین می تواند ارورها و اشکالات موارد مربوط به گوگل وبمستر را که مرجع مناسبی برای سنجش وضعیت سایت در کلمات کلیدی است را رفع کند.برای استفاده از خدمات ادمین سایت نیاز نیست که حتما پکیج ادمین سایت را از سفیر پرشیاتهیه کنید. در صورتی که تنها نیاز به رفع اشکالات سایت در چند مورد خاص دارید می توانید تنها  برای رفع همان موارد از خدمات ادمین سایت ما استفاده کنید.اگر چه وجود یک پشتیبان حرفه ای سایت برای هر سایتی واجب است و می توان گفت امنیت وبسایت با استخدام یک ادمین حرفه ای حفظ می شود.

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم، وظایف شغلی ادمین سایت ممکن است در بخش های مختلفی تعریف شود. از تولید محتوا و یا درج آن گرفته تا به روز رسانی افزونه ها یا آپدیت هسته وردپرس ( در مورد سایت های وردپرسی!) گرفته تا رفع اشکالات متداول که در یک وب سایت ممکن است به وجود بیاید. در ادامه این وظایف را به تفکیک توضیح داده ایم.

پشتیبانی سایت و هاست

هر سایت برای این که اطلاعات خود را در معرض نمایش بگذارد نیاز به هاست دارد. هاست در واقع فضایی است که کلیه اطلاعات از جمله ویدئوها، عکس ها، محتوای نوشتاری و .. در آنجا ذخیره می شود.

یکی از مشکلاتی که در نگهداری از یک سایت ممکن است به وجود بیاید، مشکلات مربوط به هاست است. برای برطرف کردن مشکلات احتمالی باید یک نفر مسئول پیگیری و انتقال موارد را به شرکت ارائه دهنده هاست داشته باشد. مدیر وب سایت این کار را برای شما انجام می دهد.

یک ادمین سایت مسئولیت تمامی موارد از جمله پیگیری نیاز به تمدید شارژ، افزایش فضا، پشتیبان گیری و … را بر عهده خواهد داشت.

مهم ترین وظایف مدیر وب سایت:

 • تهیه نسخه پشتیبانی (Backup) از اطلاعات
 • نظارت همیشگی بر وب سایت
 • قراردادن و بررسی کردن محتوای وب‌ سایت
 • چک کردن سرعت بارگذاری وب سایت
 • تعیین استراتژی دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی

بررسی روزانه سایت:

ادمین سایت می بایست که بعضی از امور را بصورت روزانه و دائمی بررسی نماید :

 1. بررسی دائم طرح گرافیکی سایت برا قرار دادن محتوای جدید.
 2. بررسی روزانه وضعیت سرور و هاست
 3. پشتیبان گیری از وب سایت
 4. بررسی رتبه سایت
 5. معرفی محصولات و خدمات سایت به کاربران

و از آنجا که انجام بعضی از خدمات در راستای حوضه ی تخصص وی نباشد. می بایست که جهت هماهنگی با مسئول آن بخش اقدام نماید.

 

نگهداری و توسعه یک سایت نیازمند توجه به همه ی جنبه های فنی و بهینه سازی، تولید محتوا و سئو و گرافیک آن است. جدول هزینه ها و مسئولیت هایی که در این صفحه به جهت خدمات ادمین سایت (پشتیبان سایت) درج کردیم، شاید بخش کوچکی از آن چه که واقعا برای رسیدن به بهترین نتایج در بین رقبا نیاز دارید، باشد. در کنار این پشتیبانی باید به جنبه های تولید محتوا و سئو، تبلیغات سایت و مهم تر از همه  این ها تعیین یک استراتژی مشخص برای کسب و کار خود بپردازید. قطعا با استمرار کافی به موفقیت می رسید. در صورتی که نیاز به مشاوره با سفیرپرشیا دارید، در کنار شما هستیم.

هزینه مدیریت سایت برای سایت های طراحی شده با وردپرس نسبت به سایر سیستم های مدیریت محتوا بسیار مقرون به صرفه است. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا بسیار محبوب است. دلیل محبوبیت آن هم سادگی کار با این سیستم و هم چنین هزینه نگهداری پایین تر سایت نسبت به دیگر انواع سایت است. درصد بالایی از مشتریان ادمین سایت سفیرپرشیا هم سایت وردپرسی دارند. برای نگهداری، به روزرسانی و هم چنین برنامه ریزی برای جذب ترافیک بیشتر برای سایت وردپرس خود که منجر به جذب مشتریان بیشتر هم می شود، طبیعتا نیاز به ادمین سایت دارید.

برای استخدام یک ادمین سایت وردپرس یا پشتیبان سایت پیش از هر چیزی نیاز است که وظیفه ای که در طول ماه بر عهده ادمین سایت است را از روز اول مشخص کنید. این موارد را در استخدام ادمین سایت وردپرس در نظر بگیرید:

 1. تعداد محصول (مقاله) که در 1 ماه درج می شود.
 2. تعداد بروزرسانی ها (محتوا یا فنی)
 3. نحوه پاسخ دهی  و پیگیری موارد مربوط به سایت
 4. تعداد اشکالات (درخواست های تغییرات در قالب)

یک ادمین سایت وردپرس کارآمد می تواند علاوه بر رفع اشکالات متداول به شما گزارش صحیحی از تحلیل عملکرد سایت ارائه کند

سفیر پرشیا

 

جدول هزینه و قیمت استخدام ادمین سایت وردپرس (پشتیبانی سایت) 1402
این جداول مخصوص خدمات ادمین سایت وردپرس تهیه شده است. چنانچه نیازمندی شما با برنامه های درج شده در این صفحه مطابقت کامل ندارد، یا سایت شما وردپرسی نیست، با سفیر پرشیا تماس بگیرید تا ضمن ارائه مشاوره رایگان، مطابق درخواست شما برنامه اختصاصی پشتیبانی سایت تهیه کنیم.

توجه: هزینه مدیریت سایت و قیمت ادمین سایت وردپرس در جدول زیر به تومان و به صورت ماهیانه درج شده است.

 

ادمین پایه سایت
2,000,00
تولید محتوا : 3 محتوا در ماه!
پشتیبانی با تیکت
به روز رسانی افزونه های رایگان
رفع اشکالات متداول در وردپرس
انجام تغییرات با توجه به قالب
آپدیت افزونه ها
ارتباط با هاست برای پیگیری موارد

ادمین کاربردی سایت
3,000,000
تولید محتوا : 5 محتوا در ماه!
پشتیبانی با تیکت
به روز رسانی افزونه های رایگان
رفع اشکالات متداول در وردپرس
انجام تغییرات با توجه به قالب
آپدیت افزونه ها
ارتباط با هاست برای پیگیری موارد
رفع اشکال متداول سایت
مشاوره سئو سایت

ادمین حرفه ای سایت
5,000,000
تولید محتوا : 9 محتوا در ماه!
پشتیبانی با تیکت
به روز رسانی افزونه های رایگان
رفع اشکالات متداول در وردپرس
انجام تغییرات با توجه به قالب
آپدیت افزونه ها
ارتباط با هاست برای پیگیری موارد
رفع اشکال متداول سایت
مشاوره سئو سایت
گزارش تحلیل عملکرد سایت
مدیریت وبمستر و رفع خطاها
اصلاح ساختار لینک داخلی
تحلیل رقبا
جلسه ماهیانه با کارفرما (آنلاین)
مشاوره رایگان